Genialita

30. července 2012 v 15:36
No je tu další týden a máme tu zase další téma.....Genialita.Jak všichni víme je to od slova génius.....Smějící se ale to snad ví i malé dítě.Já si osobně myslím že je to někdo genialní někdo chytrý..!! Ode mě je to vše ale kdo stále neví co to je tak vám to přiblížím z WIKIPEDIE.

Génius bylo v Německu od 18. století označení nejvyššího tvůrčího a duchovního nadání. Z psychologického hlediska se jedná o třetí stupeň rozvinutíschopností (1.nadání - 2.talent - 3.genialita), jehož biologickým základem je vloha. Je to tak mimořádná míra určitého talentu, že vysoce převyšuje všechny ostatní a vede k vytvoření mimořádných výkonů.
Slovo génius původně ve starém Římě označovalo ochranné božstvo, později strážného ducha.Na základě vyhodnocení testu IQ se za geniální označují lidé, kteří dosáhli ohodnocení vyššího než 140 bodů. Toto označení bývá ale často kritizováno, neboť kritériem geniality není pouze formální schopnost řešit úlohy. Lidé s IQ nad 130 bodů se mohou přihlásit do společnosti Mensa.
V současnosti[kdy?]uznáváme několik dalších typů inteligence, například sociální a emoční. Sociální inteligence začíná být zkoumána a žádána u manažerských postů a v personalistice.
Základním kritériem génia je především společenská hodnota jeho díla.

Přeji krásný zbytek krásný zbytek dne.Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 30. července 2012 v 15:46 | Reagovat

OMG! -_-

2 petula320 petula320 | Web | 30. července 2012 v 16:10 | Reagovat

Sklapni !laskavě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama